Z Termami na remis!

W drugiej kolejce ligowej spotkaliśmy się z nowicjuszem rozgrywek drużyną - Termy Uniejów. Zespół z Uniejowa choć nie liczny (przyjechało tylko 9 zawodników) to okazał się bardzo wymagającym przeciwnikiem. Spotkanie przez całe 60 minut miało zacięty przebieg z lekką przewagą gospodarzy, którzy niestety nie mieli najlepiej ustawionego celownika w tym dniu lub doskonale interweniował bramkarz przyjezdnych. W pierwszej tercji "diabełki" stworzyły sobie kilka sytuacji do objęcia prowadzenia, ale brakowało trochę dokładności w oddaniu strzału. Niestety stara piłkarska prawda mówiąca, że nie wykorzystane sytuacje się mszczą kolejny raz dała o sobie znać i niegroźny strzał  zawodnika Term znalazł drogę do naszej bramki. Zawsze ambitnie broniący Igor tak niefortunnie interweniował, że zmierzająca obok bramki piłka odbiła się tak od jego nogi, że wpadła do naszej bramki. Najważniejsze, że stracona bramka nie załamała naszych zawodników, którzy natychmiast ruszyli do odrabiania poniesionej straty. Nasze wysiłki zostały nagrodzone w drugiej tercji po strzale z rzutu wolnego w wykonaniu Maćka Kłysa wynik zmienił się na 1-1. Ten sam zawodnik w trzeciej tercji wyprowadził nas na prowadzenie wykorzystując sytuację sam na dam z bramkarzem gości po doskonałym prostopadłym podaniu Kacpra Kapelińskiego. Niestety nie udało nam się podwyższyć wyniku mimo, iż było jeszcze kilka doskonałych ku temu okazji. Doskonale w bramce spisywał się grający w drugiej i trzeciej tercji Krystian Kmiecik, który obronił dwie sytuacje sam na sam z napastnikiem gości ratując drużynę przed utratą bramki. Niestety w końcówce meczu jedna z nielicznych kontr w trzeciej tercji gości przyniosła im wyrównanie i mecz zakończył się remisem 2-2. Z przebiegu spotkania można być zadowolonym, gdyż nasi zawodnicy stwarzali sobie sytuacje bramkowe, kolejny raz nie załamali się po stracie bramki i odrobili straty, co w przeszłości było naszym boiskowym koszmarem. Szkoda trochę niewykorzystanych sytuacji, bo wynik mógł być lepszy dla naszej drużyny, ale wierzymy, że w kolejnych spotkaniach będzie coraz lepiej i zwycięstwa będą cieszyć 'diabełki" i mobilizować je do dalszej żmudnej pracy na treningach.

W kolejnym spotkaniu zmierzymy się w niedzielę 20.09.2015r o godz. 11.00 w Aleksandrowie Łódzkim z miejscowym Sokołem.